Ana Sayfa / Sinema / Film İnceleme / Angelina Jolie yine büyülemeye devam ediyor!

Angelina Jolie yine büyülemeye devam ediyor!

Bir Uyuyan güzel derlemesi olan Malefiz, “Kötülüğün Gücü” ile kaldığı yerden devam ediyor. Malefiz tarafından büyütülen Moors Diyarının Prensesi Arora artık uyku büyüsünün etkisinden kurtulmuş ve büyülü ormanda perilerle huzur içinde yaşamaktadır.

Prens Phillip uygun zamanı kollayıp Arora’ya evlenme teklif eder. Ancak sonsuza kadar mutlu yaşamaları biraz zaman alacaktır; zira Arora’nın cici annesi Malefiz’i ikna etmesi gerekmektedir. Ayrıca Philip’in annesi, kötü kaynana kraliçe Ingred’in gerçekleştirmesi gereken şeytani planları vardır.

Kraliyet ailesinin ihtişamına yakışır bir akşam yemeğinde bir araya gelen şeytani dünürler birbirinin gözünü oymak için fırsat kollarken, olaylar da hızlı bir şekilde gelişir. Kralı öldürdüğü iddia edilen Malefiz kendini Philip’in sarayından kaçarken bulur.

Malefiz’i çok büyük bir sürpriz beklemektedir. Ağır yaralı bir halde kendisi gibi olan, kendi soyundan varlıkların yanına götürülür. Götürüldüğü yerde savaş veya barış, iyi veya kötü arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Bu arada şatoda yaşamaya devam eden Arora, Malefiz’in yaptıklarına anlam vermeye çalışmaktadır. Öte yandan yaklaşmakta olan kraliyet düğünü için hazırlıklar devam etmekte ve kaynana darlamasına maruz kalmaktadır.

Malefiz’in devam filmi Kötülüğün Gücü, Norveçli Yönetmen Joachim Ronning tarafından çekilmiş. Angelina Jolie ve Elle Fanning’in yanı sıra Hollywood’un ağır toplarından Türk izleyicilerin soyadını yazmayı bir türlü beceremediği Michel Pfeiffer eşlik ediyor. Hollywood’un son gözdelerinden Elle Fanning filmde her ne kadar başarılı da olsa ve Arora rolüne çok yakışsa da, bu yazının yazarı kendisinin sinir bozucu bir yapay aurası olduğunu düşünmektedir. Angelica Jolie’ye gelince… Yine harika, yine büyülemeye devam ediyor.

Yönetmen Ronning masal dünyasının ihtişamını filme son derece güzel yansıtmış. 3 boyutlu bir filmden beklenebilecek tüm öğeleri içeren Malefiz’i Imax’de seyrederseniz kendinizi Büyülü Orman’da hissetmeniz kaçınılmaz.

Filmin tek şanssızlığı, açılışı ile tüm salonlar ele geçiren Cem Yılmaz’ın “Karakomik Filmler” ile aynı gün gösterime girmesi. Yoksa daha iyi bir gişe performansı yakalayabilirdi.