Ana Sayfa / Çizgiroman / X-Men mi? X-Women mi?

X-Men mi? X-Women mi?

X-Men: Last Stand ve X-Men’den başka herşeye benzeyen spin-off The Wolverine ile sekteye uğrayan seri Michael Fassbender, Jennifer Lawrence ve James McAvoy‘lu X-Men: First Class filmiyle tekrar bir ivme kazandı ve X-Men: Days of Future Past filmiyle arşa çıktı ancak X-Men: Apocalypse filmiyle yine duvara toslandı.

X-Men severler 2017 yapımı Logan’da en favori ve efsane kahramanlarından Wolverine’i karanlık bir gelecekte kırılgan ve güçten düşmüş bir şekilde görmekten hoşlanmadılar. Nihayetinde fantastik filmlerin sevilmesinin en büyük nedeni bizi olamayacağımız kahramanların yerine geçirmesi, her şeyin mümkün olduğu realitelere götürmesi ve iyilerin her zaman kötülere karşı galip gelmesi değil mi?

Yapımcılar da izleyicideki bu beklentiyle, hayranları ve sinema severleri tatlı bir nostalji ile serinin eski ve en sevilen günlerine götürdüler. Aynı zamanda Captain Marvel’a da hafif bir öykünme ve benzer hikayelerle kadının gücünün yükselişini sembolize eden X-Men:Dark Phoenix’te başrolü, Game Of Thrones ile fenomen haline gelen Sophie Turner oynuyor.  Kendisine yan rollerde eşlik eden Michael Fassbender ve James McAvoy yine oyunculukları ile filmin başarısında en büyük payı hak ediyorlar.

Sık sık kendini tekrara düşen, Captain Marvel’i taklit ederek biraz kolaycılığa kaçan hatta finali yeniden çekilen filmin en iyi yanı filmin kötü karakterini canlandıran Jessica Chastain. Son zamanlarda üzerine iyiden iyiye yapışan bilim kurgu ve uzay filmleri ile gündeme gelen Chastain bu filmde de yine oyunculuğu ve karizması ile göz dolduruyor.

Beklentinin fazla yüksektilmeden iyi vakit geçirmek ve eski X-Men günlerini yad etmek için seyredebileceğiniz orta seviyede bir film Dark Phoenix.