Ana Sayfa / Diziler / Dizi Eleştiri / Bardak Oyunlarında Sona Geliyoruz

Bardak Oyunlarında Sona Geliyoruz

Game of Thrones 8. sezonu fantastik hatalar yüzünden sancılı geçmeye devam ediyor. 7 sezon boyunca oluşan karakter değişimlerinde artık sona gelindi, ancak hala oturmayan durumların olması can sıktı.

Daenerys’in her finalde “artık oldum, şimdi onlar düşünsün” duruşu, yaşadığı aşk ile kediye dönmesine sebep olup Cersei ile girilen savaşta da yanlış yönlendirmelere, zayıf duruma düşmesine neden oldu.

Senaristlerin amacı destansı final ile bir yığın ana karakterin hakkın rahmetine kavuşması tabii ki, ama bu gidişat dizinin oluşturduğu tüm büyüyü bozdu. 4. bölümde gösterilen stratejilerin ve konuşmaların hepsi Daenerys’in değilde Jon’un tahta geçmesi üzerine yapıldı. Sansa’nın öğrendiği bilgiyi tutamayacağını hepimiz biliyorduk tabi. Jon’un krallık düşüncesinden milyon metre uzak olması bile Lord Varys’i yapmak istediği şeyden vazgeçirmedi Daenerys’e ilk sırt çeviren kişi oldu. Daenerys’i Missandei’n kaybı, danışmanlarının dönüşü ve Aegon Targaryen’ın kim olduğunu tüm dünyanın öğrenmiş olması delirtecek gibi görünüyor.

Arya ve Clegane’in yolculuğu, Jamie’nin kaçışı Westeros’ta olacak savaşta mutlaka fark oluşturacak detaylar sunacak. Çünkü Cersei için büyük tehlike Arya mı? Jamie mi? yoksa sürpriz bir isim Clegane mi? bunu gösterecek. Uzun zamandır beklenen tüm yüzleşmeler gerçekleşecek.

4. bölümün yapım-onarım aşamasını anlatan resmi videoyuda şuraya bırakalım.